מה זה EMI ?

 

באתר זה תוכלו אפרוס בפניכם את הסודות שחובה לדעת שקונים דירה , כל מה שחובה לדעת על מנת לעשות את קניית הדירה בצורה הבטוחה ביותר והנכונה ביותר.

מאמר זה הוא חלק  מסדרת פרקים שיובילו אותכם לקניית דירה בצורה הבטוחה ביותר במינימום תקלות ובצורה האופטימלית התחילו פה - קניית דירה

במאמר זה אסקור את הנושאים הבאים :

  • מה זה EMI ?
  • מהי העלות של  EMI ?
  • חסרונות ויתרונות בשימוש ב EMI .
  • מי יכול להפיק תועלת מ EMI !
  • יעוץ משכנתא לאלו שמעונינים ליעוץ משכנתא במימון גבוה.

כיום בעקבות החלטת המפקח על הבנקים ישנה בעיה של קבלת משכנתאות במימון גבוה ולכן השירות אותו סיפקה חברת EMI אינו אפשרי.

אך יועצי משכנתא מומחים יוכלו לבדוק עבורכם אפשרויות רבות ושונות ולסקור עבורכם את הפתרונות הקיימים, קבלו יעוץ משכנתא מטובי החברות בישראל.

 

תוכלו לקבל יעוץ משכנתא מיועצי משכנתא המומחים במימון משכנתאות שירות מקביל לחברת EMI  - עידן האינטרנט מספק לנו כלים חדשים, לקבלת יעוץ ראשוני ללא התחייבות ובלי לקום מהכיסא מלאו את הטופס בתחתית הדף 


כל אדם שהתעניין בלקיחת משכנתא נחשף למושג EMI והמשמעות המעורפלת היא "קבלת משכנתא עם אחוזי מימון גבוהים" במאמר זה אסביר מהי Emi, מה היתרונות והחסרונות, ואיך זה בעצם עובד?

אז מה זה בעצם Emi 

Emi היא חברת ביטוח ישראלי השייכת לקבוצת כלל ביטוח החברה מציעה ביטוח משכנתא ששמו "ביטוח Emi", משמעות פוליסת הביטוח זו היא שהבנק זוכה לכיסוי של יתרת המשכנתא שניתנה מעבר לסכום אותו אישר הבנק במקרים בהם הלווה לא עמד בהחזר החודשי.
כלומר Emi לא מספקת או מוסיפה כסף לסכום המשכנתא שניקח אלא מבטחת את הסכום המתווסף למשכנתא מעבר לסכום 

אסביר בדוגמא על מנת לפשט את הנושא

ברצוננו לרכוש דירה שמחירה הוא 1,500,000 ש"ח, נניח שלצורך הדוגמא שמאי מקרקעין מטעם הבנק העריך את שווי הנכס ב 1,500,000 שח, הבנק אישר לנו משכנתא בגובה של 60 אחוז מערך הנכס ולכן אנו זקוקים לסכום של הון עצמי בשיעור 600,000 אלף שקלים.
ההון העצמי העומד לרשותנו אינו מספיק ולכן בעזרת EMI נוכל להגדיל את הסכום העומד לרשותנו על ידי הגדלת אחוזי המימון של המשכנתא.
מאחר וההון העצמי אינו ממספיק נפנה לEMI ובעזרתה נבטח את הסכום הנוסף אותו יספק הבנק הבנק ונגדיל את המימון הבנקאי מ 60 אחוז ל 75 אחוז ובצורה זו נזדקק להון עצמי בשיעור 375,000 ש"ח בלבד על מנת לרכוש את הדירה. 
Emi בפועל מבטחת את 15 האחוזים שנוספו למימון, כמו בכל הוצאת פוליסת ביטוח גם בביטוח Emi ישנם תנאי קבלה ודרישה לתשלום פרמיה חודשית בנוסף על החזר המשכנתא. הביטוח יכול לכסות עד כ-95% מערך הנכס והוא אינו דורש ערבים.


מי יכול להפיק תועלת מ- Emi?

זוגות צעירים השוכרים דירות - Emi תאפשר לכם להפסיק לשלם שכירות ולקנות דירה  באותו סכום או סכום קרוב לשכירות אותה אתם משלמים.

רוכשי דירות אשר מעונינים לרכוש דירה במיקומים יקרים או בעלי הון עצמי נמוך - ביטוח Emi מאפשר לזוגות צעירים לקנות דירה במיקומים טובים יותר מאשר ההון העצמי מאפשר להם או זוגות צעירים אשר המשאבים שעומדים לרשותם נמוכים מהנדרש יכולים להגדיל את הסכומים העומדים לרשותם.

משפרי דיור -  בעזרת Emi בעלי דירות יכולים לא למכור את הדירה הנוכחית אשר ברשותם אלא להסתמך על Emi בקניית הדירה החדשה ולהשתמש בשכירות מהנכס הישן על מנת לכסות את ההחזר החודשי.

משקיעים - משקיעי נדל"ן בעלי הון עצמי נמוך משתמשים בEMI  על מנת לקנות נכסים אטרקטיבים עם  תוכנית עסקית כאשר סך ההחזרים והתשואה המתקבלת מהנכס מתקזזים.


חסרונות השימוש ב Emi - כמה זה באמת עולה?
 
פוליסת הביטוח של EMI עולה עד 4.3%  - 4.1%  בעסקאות אחרונות שבהן היתי מעורב,הסכום המחושב הינו  מסך המשכנתא המבוקשת לא מההפרש שבין הסכום שהבנק הסכים לתת לסכום אותו אנחנו מבקשים, הסכום משולם משולם עם לקיחת המשכנתא ובדרך כלל נפרס על פני תקופת המשכנתא  .
עלויות הריבית של המשכנתא הנסמכת על EMI הינה גבוהה באופן ניכר ולכן ההחזר החודשי שלנו יהיה גבוה באופן ניכר וכן ההחזר הכולל עד לסיום תשלום המשכנתא יהיה גדול באופן משמעותי.

בנוסף זכרו כי כל שינוי במשכנתא כל עוד לא כיסינו את החלק הביטוחי של Emi נצטרך לפנות לEmi  ולקבל את אישורה בכל תהליך שיבוצע החל ממחזור משכנתא ובהעברת משכנתא לבנק אחר יתכן ונצטרך לשלם שוב את עלויות  Emi.

כיום בעקבות החלטת המפקח על הבנקים ישנה בעיה של קבלת משכנתאות במימון גבוה ולכן השירות אותו מספקת חברת EMI אינו אפשרי.

אך יועצי משכנתא מומחים יוכלו לבדוק עבורכם אפשרויות רבות ושונות ולסקור עבורכם את הפתרונות הקיימים, קבלו יעוץ משכנתא מטובי החברות בישראל ללא כל התחייבות מצדכם.

 
שלח פניה שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:
עיר:
פרטים:
הודעתך נשלחה בהצלחה
הצעות אטרקטיביות
מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
כל מה שחובה לדעת כשקונים דירה, מוכרים דירה ומשקיעים בנדל"ן
קבוצת נדל״ן דיל