ביטוח תכולת דירה

מה כולל ביטוח תכולת דירה?

כל מי שיש לו דירה משלו יש לו גם בדרך כלל תכולה שיקרה לליבו ולכיסו. בין אם אתם בעלים של דירה או גרים בדירה שכורה, החפצים, האביזרים, הרהיטים ולמעשה כל מה שיש בדירה שלכם, שווים לא מעט כסף. לכן, כדאי לשקול לבטח אותם. מכיוון שיש סוגים רבים של ביטוחים, כדאי לברר איזה ביטוח הוא המתאים לכם ביותר. בכל הנוגע לביטוחי דירות חשוב להתמקד בביטוח מבנה (אם הדירה שייכת לכם) וכמובן גם בביטוח התכולה שלכם. על אודות ביטוח זה נפרט בכתבה הבאה.

מדוע כדאי לרכוש ביטוח תכולת דירה?
יש חשיבות רבה לרכישת ביטוח תכולת דירה, במיוחד אם התכולה שלכם היא גדולה ויקרה. ניתן לפרוץ כיום כמעט לכל דירה, גם לדירה עם האזעקות המשוכללות ביותר, ולכן, אם יש לכם חפצים יקרי ערך, ציוד אלקטרוני, תכשיטים או אפילו כסף מזומן רב בבית, כדאי לכם להיות מכוסים. זוהי הסיבה בגינה רוב בעלי הדירות מבטחים גם את תכולת הדירה שלהם ולא רק את המבנה (למקרה של שריפה או אסון אחר שיגרום נזק למבנה בו נמצאת הדירה). 
אך גם אם יש לכם ביטוח מבנה או לחילופין אם אתם גרים בדירה שכורה, חשוב לרכוש ביטוח תכולה! כל אדם שרכש ביטוח תכולת דירה, יקבל פיצוי מהביטוח במקרה של פריצה לדירה או גניבה ממנה. אם גנבו לכם טלוויזיה, מחשב, מצלמה, רהיט יקר, תכשיטים, יצירות אמנות או כל דבר אחר שעולה כסף רב, תוכלו לקבל החזר כמעט מלא מחברת הביטוח, במידה ויש לכם ביטוח תכולה. לכן, מומלץ לא לזלזל בביטוח זה ולרכוש אותו, ורצוי ביטוח איכותי עם כמה שיותר כיסויים.

לא כל הביטוחים מכסים את כל סוגי החפצים (למשל תכשיטים יקרים במיוחד, חומר סודי, כסף מזומן ועוד), ולכן כדאי שכל מה שחשוב לכם אכן יהיה כלול בביטוח. מומלץ מאוד להתייעץ עם סוכן ביטוח מנוסה לפני רכישת הביטוח, וכמובן שגם כדאי מאוד לבצע סקר שוק מקיף בטרם רוכשים ביטוח תכולה לדירה, מכיוון שהתחרות בתחום זה היא גבוהה במיוחד, ובאמצעות סקר שוק יסודי ניתן לחסוך אלפי שקלים. למידע נוסף.

ביטוח תכולת דירה - מה הוא כולל?
ביטוח תכולת דירה איכותי חייב לכלול מספר כיסויים בסיסיים. רוב הביטוחים כוללים את מוצרי האלקטרוניקה שיש בבית (טלוויזיה, מחשב, מצלמה, מערכת מוזיקה, מכונת כביסה, מדיח כלים ואפילו מקרר) וגם כמובן רהיטים (אם כי רהיטים כבדים קשה יותר לגנוב). ביטוח צריך לכול גם משחקים, ספרים, כלי מטבח, שטיחים, שעונים ולמעשה כמעט כל חפץ שקיים בבית ושיש לו ערך כספי. ניתן להרחיב את הביטוח גם לתכשיטים (לא כל הביטוחים כוללים תכשיטים ויש לברר זאת מראש), חומר סודי ופריטים מיוחדים כגון פסנתר, פריטים בעלי ערך סנטימנטלי ועוד. גם לגבי כיסוי לגניבת כסף מזומן שנמצא בבית (למשל בכספת), יש לברר עם חברת הביטוח. לא כל ביטוח כולל מרכיב של כסף מזומן. מומלץ כמובן לא להכניס לביטוח חפצים או אביזרים שאין לכם. אם אין לכם פסנתר בבית, לא כדאי לשלם יותר עבור פריט זה. כך גם לגבי תכשיטים או פריטים ואביזרים אחרים. יועץ איכותי יוכל להמליץ לכם איזה ביטוח כדאי לכם לרכוש, בהתאם לתכולה שלכם.

לסיכום, אם אתם רוצים "לישון בשקט בלילה" כדאי לכם לשקול בכובד ראש להשקיע כמה עשרות שקלים בחודש (ולעיתים אף מעבר לכך) בביטוח תכולה איכותי ומקיף, אשר יעניק לכם החזר כספי כמעט מלא במידה ויפרצו לבית שלכם ויגנבו מכם חפצים ואביזרים יקרי ערך!

 

מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
כל מה שחובה לדעת כשקונים דירה, מוכרים דירה ומשקיעים בנדל"ן
קבוצת נדל״ן דיל