איך לבחור את המתווך הנכון

 

באתר זה תוכלו ללמוד איך לבצע את קניית הדירה  ומכירת דירה בצורה הבטוחה ביותר ומינימום התקלות האפשריות, עצות וטיפים מנסיוני שיעזרו לכם לקנות דירה ולמכור דירה בצורה הבטוחה והטובה ביותר ואיך לעשות את העסקה הטובה ביותר עבורכם.מתווך

מאמר זה הוא חלק מסדרת פרקים שיובילו אותכם לקניית דירה בצורה הבטוחה ביותר במינימום תקלות ובצורה האופטימלית התחילו פה - קניית דירה | מכירת דירה | השקעה בנדלן

במאמר זה אסביר על הנושאים הבאים :
 

  • מיהו המתווך ומה תפקידו?.
  • סוגי המתווכים הקיימים.
  • למה כדאי להעזר במתווך.
  • איך לזהות מתווך מקצועי.
  • איך לעבוד עם מתווכים.


מיהו המתווך?, מה תפקידו? 

מתווכים כיום מוסמכים על ידי משרד המשפטים בבחינה בנושאי מקרקעין, עם מעבר הבחינה המתווך מקבל תעודה המאשרת לו לתווך בעסקאות נדל"ן, תיווך בעסקאות נדל"ן ללא תעודת תיווך מהווה עברה.

תפקיד המתווך כשמו הוא לתווך בעסקאות נדל"ן להפגיש בין הקונה למוכר על מנת לבצע את העסקה בצורה המיטביית עבור שני הצדדים.

סוגי המתווכים הקיימים

רשתות התיווך
בארץ קיימים מספר רשתות תיווך כגון רימקס, אנגלו סאקסון, ועוד, ומתווכים פרטיים.

יתרונות העבודה מול רשתות התיווך הגדולות:

באופן כללי ביותר מתווך העובד מתוך רשת מוכרת מחוייב לכללים אתים רבים יותר ונמצא בפיקוח של הרשת וזכיין הסניף, כמו כן ברשתות הנדל"ן ישנה התמחות אזורית שהיא למעשה הכוח שיש בידי המתווך להביא לנו את המידע הנכון והעסקה הנכונה.

ההקפדה ברשתות התיווך הינה על אמינות , אתיקה והתמחות איזורית נושא זה מספק לנו ביטחון כי סוכנים הרשתות יעשו עסקה טובה יותר ונכונה יותר עבורנו.

חסרונות העבודה מול רשתות התיווך:

רשתות אלו מכשירות מתווכים כמפעל יצור עצום ולכן מתווכים רבים יוצאים ונכנסים בשעריהם  הוא אין סופי והתוצאה חלק מהמתווכים העובדים ברשתות הנם חדשים בתחום ונסיונם מועט, בדקו את ותק המתווך כל מקרה לגופו וודאו איתו כי זה אכן עבודתו היחידה ומקור פרנסתו על מנת שאכן יתן לכם את מקסימום פועלו.


מתווכים פרטיים

מתווכים מקצועים שזה מקור פרנסתם היחיד במשך שנים : מתווכים אלו עובדים באזור מוגדר, כולם באזור מכירים אותם והם יכולים לבצע עסקה במהירות וביעילות, מקורות המידע שלהם עצומים וגם קשריהם.

אם נתקלתם באחד מסוג זה מומלץ לעבוד איתו, כמובן שכל מקרה לגופו.

חאפרים :חלקם עובדים מהרכב, כלומר אין משרד, אין מחוייבות, ועבודתם כמתווכים הינה עבודה חלקית, מתווך כזה הוא מתווך שיש להתרחק ממנו.

הדגש באיתור החאפרים הוא שזו לא עבודתם היחידה אלא מה שנקרא בלשון הישראלית - "על הדרך".

בעלי משרדים קטנים

תלות במשרד ובאדם ישנם הגונים ישנם הגונים פחות, כל מקרה לגופו ככול בעל מקצוע, נתקלתי בטובים, נתקלתי בנוכלים  אך אוכל לומר באופן כללי שאלו ששורדים במקצוע לאורך שנים הם בדרך כלל האמינים והטובים.


נקודה חשובה: מתווך הוא אינו המילה האחרונה בכל הנוגע למחיר הנכס וכדומה חובה עליכם להצליב את המידע שמתווך נותן לכם ממקורות מידע שונים כפי שתלמדו באתר זה.

למה כדאי להעזר בשירותי מתווך?

מתווך הוא אדם שכל עיסקו הוא נדל"ן (וזאת במידה ונבחר את המתווך הנכון - אפרט על זה בהמשך), הוא מכיר את השטח ברזולוציה הגבוהה ביותר , מתווך טוב מכיר את השטח ברמת הבניין ויוכל להצביע לדוגמא על בנין בו קיימת בעית ניקוזים ואינסטלציה, ועוד נקודות שאותן לא נוכל לזהות לבד.

כיום זמן שווה כסף , מתווך טוב ויעיל יוכל לחסוך לנו זמן רב ולמקד את החיפוש על דירות שאכן רלוונטיות "ולברור את המוץ מהתבן", מתווך יעיל הינו מנוסה במשא ומתן ויכול להוריד את מחיר הדירה המבוקשת כך שהעמלה אותה נשלם לו תהיה פחותה בהרבה מהסכום אותו הוא יוריד ממוכר הדירה או לחילופין למכור את הדירה במהירות גבוהה ובסכום גבוה יותר מהסכום אותו נוכל אנו להשיג.

מתווכים הם כמו כל בעלי מקצוע ישנם טובים יותר ישנם טובים פחות וישנם כאלה שכדאי להתרחק מהם ולהימנע מהם.

מובן מאליו שניתן לבצע את קניית הדירה ומכירת דירה  ללא מתווך תוך שימוש בערוצי המידע האינטרנטים אך יש לקחת בחשבון שרבים מהמחירים בלוחות האתרים הינם מנופחים ואינם תואמים את מציאות המחיר באזור, מתווך יעיל וטוב יחסוך לנו הן זמן והן יתן לנו ערך מוסף במו"מ מול המוכר.

מתווך יעיל מנוסה ואמין יספק לנו לא רק את הדירה הנכונה אלא גם יעזור לגשר על פערי המחירים ובעיות נוספות שיכולות להתעורר במהלך המו"מ, פער המחירים שהמתווך יכול לעזור לנו להוריד למוכר, הזמן הרב שהוא יכול לחסוך לנו , יוביל להרגשה כי אכן ישנה תמורה לכספנו.

אנו הישראלים

כולנו "כישראלים" מומחים לנדל"ן יכולים למכור ולקנות דירה בשווי עצום בקלות תוך כדי שימוש באינטרנט , אנחנו לא זקוקים לעו"ד כי אנחנו יודעים במה מדובר, אנחנו לא צריכים לבדוק את הבית כי אנחנו יודעים הכול על בדיקת בתים.

ואכן ניתן למכור את הדירה לבד על ידי שימוש בלוחות האינטרנטים, וניתן לקנות דירה על ידי שימוש בלוחות האינטרנטים , אבל השאלה אותה אנו צריכים לשאות את עצמנו האם מתווך יוכל לתת לנו תוצאה טובה יותר ? , האם איש מקצוע שזה תפקידו יכול לתקן את המזגן , המקרר , המכונית בצורה טובה יותר ? , והתשובה היא כן . 

מתווך הוא אדם שחי את עולם הנדל"ן הוא יודע ויכול לתת לנו ערך מוסף עצום ולייצר לנו תועלת כספית גבוהה בהרבה מעלותו.


איך לזהות מתווך מקצועי ולבחור את המתווך המתאים לנו


כמו כל בעל מקצוע במשק מוניטין הוא גורם שאין להתחרות בו, בעל מקצוע צובר המלצות מלקוחות צובר ידע ששווה כסף, ככלל למתווכים טובים באיזורים שונים יש שם של מומחה באותו אזור.
מתווכים העובדים ברשתות תיווך מחוייבים לכללי אתיקה, אך על מנת לזהות מי המתווך הנכון שיש לעבוד אותו נשאל ונבדוק כמה שאלות פשוטות.

כמה זמן המתווך עובד באזור?
נבקש סקירה על האזור - ומדבריו נבין האם הוא באמת מכיר את האזור?
האם למתווך יש משרד? האם זו עבודתו היחידה?
דירות בבלעדיות - למתווכים מנוסים יש בדרך כלל דירות רבות בהן יש להם בלעדיות.
צורת הדיבור , הלבוש , ההופעה - כל אלה כמו כל בעל מקצוע יתנו לנו קווים כללים לעומד מולנו ולמקצועיות שלו.


 


זכרו כי ידע שווה כוח , בעזרת אתר זה תוכלו לבצע את קניית הדירה בצורה הבטוחה ביותר במינימום התקלות האפשרי , כל מה שחובה לדעת שקונים דירה .

לחצו פה לתחילת המדריך -  קניית דירה | מכירת דירה | השקעה בנדלן
 

מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
כל מה שחובה לדעת כשקונים דירה, מוכרים דירה ומשקיעים בנדל"ן
קבוצת נדל״ן דיל