מחיר למשתכן - כל מה שחובה לדעת.

ברוכים הבאים לאתר "שאל את טל"  כל מה שחובה לדעת על קניית דירה, מכירת דירה והשקעות נדל"ן.

באתר זה באתרי קבוצת נדל"ן דיל תוכלו למצוא מידע רב ערך בכל הנושאים הרלוונטיים לנדל"ן, כמובן שהמידע הנו בחינם וקריאתו תוביל אותכם באופן ודאי לחיסכון של סכומי כסף עצומים ותהליך קניית מכירת והשקעות בנדל"ן בצורה המיטבית והבטוחה ביותר.

לקוחות רבים של החברה התענינו בנושא תוכנית מחיר למשתכן ונשאלנו שאלות רבות בנושא ולכן החלטנו לכתוב את התשובות לשאלות הנפוצות ביותר ולהסביר בקלות ובמהירות מהו בעצם מחיר למשתכן, למי הוא מתאים וכל מה שחובה לדעת בנושא תוכנית מחיר למשתכן.

כמו כן דרך דף זה תוכלו להירשם ישירות לרשימת התפוצה של משרד השיכון הנוגעת לפרויקטים של תוכנית מחיר למשתכן ולקבל את המידע בצורה ישירה, מהירה ויעילה.

גם אם אינכם קונים דירה כרגע תוכלו לשמור אתר זה "במועדפים" בדפדפן שלכם, וזמן הנכון הוא יסייע לכם לבצע את עסקת הנדל"ן הטובה ביותר עבורכם.מה תבינו בסיום דף זה?

  • מהי בעצם תוכנית מחיר למשתכן?
  • מה מטרת תוכנית למשתכן? למי היא מתאימה?
  • מי זכאי להשתתף בתוכנית מחיר למשתכן?  מהם הקריטריונים? 
  • היכן משווקים הדירות בפרויקטים הרלוונטיים לתוכנית מחיר למשתכן?
  • מהם היתרונות הגלומים למחיר למשתכן?
  • איזה דירה בעצם תקבלו?  מהו המפרט?
  • מהם הסיכונים והחסרונות הגלומים בתוכנית מחיר למשתכן?
  • רשימת הפרויקטים של מחיר למשתכן.
  • הרשמה ישירה לרשימת התפוצה של מחיר למשתכן על מנת שתקבלו את המידע ישירות אליכם ובצורה המהירה והיעילה ביותר.

 

מהי בעצם תוכנית מחיר למשתכן?

בשנים האחרונות עלו מחירי הנדל"ן בישראל בתהליך מואץ וחסר תקדים בצורה דרסטית וכל ניסיון ממשלתי לעצור את התהליך ולווסת את המחירים הסתיים ללא תוצאה משמעותית וכתוצאה מהיצע נמוך בשילוב עם ריבית נמוכה וגורמים נוספים מחירי הדיור בישראל נסקו והלכו.

תוכנית מחיר למשתכן מציבה רף חדש וברור - תוכנית מעשית ופרקטית שתוסיף עשרות אלפי דירות בהנחה שיכולה להגיע ל 200,000  ש"ח ואף יותר ומטרתה לספק דיור לאלה שאין ברשותם דירה כיום ובכך למעשה לאפשר דיור במחירים אטרקטיביים וראליים.

תוכנית מחיר למשתכן למעשה נמצאת כיום כחוד החנית ומקבלת גיבוי מלא ודחיפה חסרת תקדים מצד שר השיכון והבינוי יואב גלנט וצוות המשרד ושאר הגופים הממשלתיים, תוכנית זו עצרה תוכניות קודמות כגון מחיר מטרה ומע"מ אפס ולכן אנו מאמינים והערכתנו היא כי תוכנית זאת אכן תשנה את פני הדברים.

כבר כיום ניתן לראות שהתוכנית קורמת אור וגידים וניתן לראות את ההשפעה בנתונים כך שמחירי הדיור במקומות בהם התוכנית תשווק יחידות דיור עתידיות הולכים ומאיטים את נסיקתם.

עיקרי הפעולה של התוכנית היא בכך שהיא נותנת ליזמים הנחה על מחיר הקרקע ובכך מאפשרת ליזם למכור את הדירה במחיר נמוך יותר ועדיין להרוויח, למעשה טכנית היזם שיתחייב למחיר הנמוך ביותר הוא זה שיזכה בקרקע ובזכות לבנות אך כמובן בהתחייבות למפרט מסודר שיבטיח את סטנדרט הבניה. מי זכאי להשתתף בתוכנית מחיר למשתכן? מהם הקריטריונים?

תוכנית מחיר למשתכן מתאימה למחוסרי דיור על פי רשימת קריטריונים מסודרת שמטרתה לאפשר אך ורק למחוסרי דיור את הזכאות להשתתף בתוכנית ובכך למנוע ממשקיעי הנדל"ן לבצע רכישות שמטרתן השבחה (קניה ומכירה) או השכרה למטרת יצירת תשואה.

הפרמטרים הנם - התאמתכם לקריטריון חסרי דיור והתאמתכם להגדרה המשפחתית, במידה ואתם עונים לשני הפרמטרים אתם אכן זכאים להשתתף בתוכנית מחיר למשתכן.

הגדרת מי הם חסרי דיור

1.אלה שלא היו בבעלותם דירה או חלק מדירה ב-6 השנים האחרונות כאלה שלא שכרו דירה שחל עליה חוק הגנת הדייר (דמי מפתח) ב-6 השנים האחרונות. 

2.אלה שאינם בני רשות ליחידת דיור בנחלה במשק חקלאי ביישוב קהילתי.

3.אלה שאין להם זכויות בדירה בשלבי בנייה.

ההגדרה המשפחתית
 
1.זוגות נשואים או ידועים בציבור.

2.יחידים (רווקים, גרושים אלמנים) מעל גיל 35 הורים עצמאים (חד-הוריים) עם ילד אחד לפחות, שהוא רווק וטרם מלאו לו 21 שנה, המתגורר עם ההורה דרך קבע ונמצא בחזקתו, ובכלל זה הורה עצמאי שהיה בעל זכויות של עד 50% בדירה שנמכרה בעקבות גירושין או במהלך הנישואין (קודם לגירושין), ולא היו לו זכויות נוספות בהתאם להגדרות לעיל ב-6 שנים שקדמו למועד הגשת הבקשה.

זכאים אחרים
התכנית מיועדת גם לנכים בני 21 ומעלה נכה בגפיים תחתונות בן 21 ומעלה, המחזיק באישור משרד הבריאות, שהוא מרותק לכיסא גלגלים לצמיתות ובעל דרגת נכות לצמיתות בשיעור 75% או יותר.


לצפיה בקריטריונים המדויקים לחצו כאן - קריטריונים מחיר למשתכן

 

היכן משווקים הפרויקטים של מחיר למשתכן והיכן למצוא פרסומים ועדכונים

את רשימת הפרויקטים תוכלו למצוא בלינק המצורף, כמובן שיש לבדוק מידי פעם מאחר ותוכנית זאת הולכת ומתפתחת ולכן אזורים וערים שלא נכללו ברשימה נכון לעכשיו יתכן ויתפרסמו בעתיד.

לרשימת הפרויקטים של תוכנית מחיר למשתכן לחצו כאן: רשימת פרויקטים מחיר למשתכן

משרד השיכון והבינוי הקים ובנה אתר אינטרנט יעודי וספציפי לתוכנית מחיר למשתכן שבה תוכלו למצוא את המידע המעודכן ביותר: אתר משרד השיכון והבינוי לתוכנית מחיר למשתכן

רשימת התפוצה הישירה של משרד השיכון והבינוי - תוכלו להירשם ישירות ולקבל את הדיוור ישירות עליכם על כל מכרז שמפרסם ועל כל שינוי - רישום לדיוור תוכנית מחיר למשתכןאיזו דירה אני צפוי לקבל במסגרת תוכנית מחיר למשתכן

על מנת לוודא כי הקבלים והיזמים שיבנו את דירתכם במסגרת מחיר למשתכן הוחלט על מפרט מדוייק שעל הקבלנים המבצעים יש לעמוד בו.

בצורה זאת אנו מונעים בניה באיכות נמוכה ולכן אנו צפויים לקבל דירה בעלת מפרט סביר לחלוטיין במסגרת הנהוג בשוק הבניה.מפרט דירה תוכנית מחיר למשתכן
 

 


שאלות חשובות נוספות שנתקלנו בהם

אני מעוניין לקנות דירה במסגרת מחיר למשתכן אך להשכיר אותה ולהמשיך להשכיר דירה באזור בו אני גר כיום?

אכן ניתן להשכיר את הדירה ואין שום הגבלות בנושא.


האם ניתן למכור את הדירה לאחר שהיא נבנתה?

לא ניתן למכור את הדירה במשך 5 שנים מיום קבלתה טופס 4.


האם המחיר המפורסם לדירה בפרויקט הוא מחיר סופי? או שצפויים עלויות נוספות או שינויים?

המחיר שננקב לדירה בפרויקט תוכנית מחיר למשתכן הוא סופי והקבלן לא יכול לשנות את המחיר.


האם בטוח שאגיש בקשה ואכן אקבל דירה לפרויקט ספציפי במסגרת תוכנית מחיר למשתכן?

מאחר וצפוי ביקוש גבוה לדירות שישווקו בתוכנית תתבצע הגרלה בין המשתתפים ואלו שיגרלו על פי מיקומם בהגרלה יוכלו לבחור מתוך הדירות המוצעות בפרוייקט.


אנו עוקבים בדריכות אחרי התפתחות תוכנית מחיר למשתכן ודף זה מעודכן באופן תדיר, צרפו אותו למועדפים וחיזרו אלינו על מנת לצפות בעידכונים מהשטח.
 

 

מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
כל מה שחובה לדעת כשקונים דירה, מוכרים דירה ומשקיעים בנדל"ן
קבוצת נדל״ן דיל