נדלן בברלין

 

בתחתית הדף תוכלו למלא טופס לקבל פרטים נוספים ומידע רב ערך לגבי השקעות בגרמניה.


בחלק זה אסקור את הנושאים הבאים לגבי השקעה בברלין

 

  • למה להשקיע בברלין - סקירה על נדל"ן בברלין.
  • כיצד זה עובד - תהליך הרכישה.
  • בעיות אפשריות ואיך לפתור אותן.
  • מה חובה לבדוק.
  • איך להשקיע נכון בברלין.
  • סרטון מידע על ברלין ועובדות שכדאי לדעת.


למה להשקיע בברלין?

בשנים האחרונות ישראלים רבים גילו את שוק הנדל"ן בגרמניה ובברלין בפרט, החלה נהירה של משקיעים ישראלים לשוק הנדל"ן בברלין הסיבות לכך הן רבות ומעניינות.
על פי הערכות, מידי שנה מאות דירות בעיר ברלין נקנות על ידי ישראלים, ההערכות מדברות על כך שאחת מכל 15 עסקאות נדלן של משקיעים זרים בברלין מבוצעת על ידי ישראלים.
משיחות שקיימתי עם אנשי עסקים מקומיים הערכתם היא שברלין נמצאת בתהליך של צמיחה והגירה חיוביות של צעירים ולכן הביקוש לדירות קטנות ילך ויגדל.
כמו כן לדבריהם קרנות השקעות ופנסיה מרחבי אירופה מזרימים סכומי כסף של עשרות מליארדי יורו לגרמניה מכיוון שהיא הנה אי של יציבות מול שאר הנעשה בחלקים שונים של אירופה ושל העולם.

כלכלת גרמניה

בעוד משבר גוש האירו פגע במדינות רבות שהנין חלק מהגוש, כלכלת גרמניה נשארה יציבה ואיתנה וזאת בשל אופיה הכלכלי והפרסונלי כאשר גרמניה היא המדינה החזקה ביותר בגוש האירו ואחת הכלכלות החזקות והיציבות בעולם בשל השילוב בין תעשיה מתקדמת ויצרנית ואופי הגרמני של מוסר עבודה גבוה, מסיבות אלו בעוד גוש האירו נפגע אנושות כלכלת גרמניה היינה אי של יציבות באירופה ואף בעולם.


השוק הגרמני מאופיין במערכת כלכלית יציבה ומתפתחת , מוסר תשלומים גבוה ביותר ושקיפות בכל הנוגע לעסקאות נדל"ן.

שוק הדיור בברלין

על פי מומחי נדל"ן באירופה בברלין כיום קיים מחסור של למעלה מ 100,000 יחידות דיור להשכרה בנוסף לכך שוק ההשכרה בברלין הנו שוק יציב ביותר כאשר חוזי שכירויות נחתמים לטווח של מספר שנים.
ברלין היינה יעד להגירה חיוביות של צעירים מרחבי אירופה וגרמניה בפרט, תנועה זאת של אנשים מייצרת ביקוש הולך וגובר לנכסים להשכרה וכמובן עליית מחירים.

רמות המחירים לדוגמה ותשואה 

דוגמאות למחירי דירות בבניין בסטנדרט גבוה הממוקם בסמוך לשדרה המרכזית בברלין שגודלם נע באזור 70 - 80 מ"ר ינועו בטווח מחירים של 430 - 380 אלף ש"ח כתלות בקומה.
כיצד רכישת נדלן בברלין מתבצעת

כאשר אנו מעונינים לרכוש נדלן בברלין אין צורך באזרחות אירופאית.

בגרמניה קיימים חוקי נדל"ן משוכללים אשר מבוססים על חובת גילוי נאות של הנכס בשילוב של מערכת חוקתית משפטית קלה ופשוטה שמקלה על זרים לבצע עסקת נדלן באופן שקוף ובטוח, כל עסקאות הנדל"ן מלוות ומתבצעות על ידי נוטריון שהינו גורם ניטרלי שתפקידו להבטיח את כל זכויות רוכש הנכס ומוכר הנכס כך שלמעשה נוצרת כאן מעטפת של מסודרת ושקופה של ביטחון לרוכש.

בעיות אפשריות בקניית נדלן בברלין

לעתים רבות אני נתקל במשקיעים שונים שמחליטים לבצע את ההשקעה בעצמם, נוסעים לברלין מבצעים סקר שוק עם מתווכים מקומיים דוברי אנגלית וקונים מספר נכסים בשל המחיר הזול של דירה בברלין, מהתנסותי בשיטות מסוג זה לטווח הבינוני ואף הארוך נוצרת בעיה בניהול הנכס בשל טווח המרחק והצורך בנסיעות על מנת לנהל את הנכס.

זכרו ככלל חשוב - גורם הזמן !, אף אם נוכל באופן תאורתי ואף מעשי לגזור "קופה" גבוהה יותר עם ננהל את הנכס בעצמנו ועקב כך התשואה הראלית תהיה גבוהה יותר, הזמן שלכם שווה כסף , לשקט הנפשי אין מחיר ולכן אף אם "נרוויח" יותר מבחינה כספית הצורך בנסיעות, בשיחות טלפון ועוד פרמטרים רבים הכרוכים בהשקעה אינם שווים את הזמן אותו הם צורכים במידה ותשקיעו לבד.

בנוסף לכך אמונתי האישית היא שגורם מקומי יודע טוב יותר לנהל שוכר דירה, לתחזק דירה , ולהתנהל מול הרשויות השונות והן לאתר את הנכס הנכון בשכונה הנכונה שבה נייצר את ההשקעה הנכונה שתפיק הם השבחה והן תשואה יציבה.

סוגיה נוספת היא מומחיות הנדל"ן - השקעה בנדל"ן דורשת מומחיות באיתור הנכס הנכון במיקום הנכון , תנו לאנשי המקצוע הנכונים לעשות את עבודתם.

איך בבעיות אלו נפתרות תבינו בחלק הבא - 

מה חובה לבדוק כאשר מחליטים להשקיע בברלין

ישנם בארץ מספר גופים מקצועיים אשר מלווים משקיעי נדל"ן ישראלים ברכישת נדל"ן בברלין, גורמים אלו מספקים ליווי מלא החל מעזרה באיתור הנכס הנכון, ליווי מלא של הקניה, ליווי בכל תהליך ניהול הנכס וכל סוגיה שמתעוררת והן בשלב מימוש הנכס.


ליווי לאורך כל חיי ההשקעה

דרשו כי בחוזה יצוין במפורש כי לאורך כל חיי ההשקעה ישנו ליווי מלא החל משלב הקניה של הדירה, טיפול בשוכרים, עבודה מול הרשויות וכל סוגיה שתעורר.
דרשו כי בחוזה יופיע כי הנכס יוכל להיות ממומש על פי דרישתכם ורצונכם.

גוף מקצועי עם נציגות בארץ ונציגות מטפלת בברלין

אמתו מול נציגי החברה כי אכן לחברה ישנה נציגות קבועה בארץ ונציגות בברלין, לחברות הרציניות העוסקות בתחום ישנן נציגים בארץ והן נציגים בברלין.
רכישה וטיפול על ידי עו"ד ישראלי הוא נקודה חשובה בנושא.

חברת ניהול לטיפול בנכס

חובה עליכם לבדוק כי אכן קיימת חברת ניהול בברלין שתטפל בכל נושא החל מהחזקת הנכס ועד הכנסת הוצאת דיירים ועבודה מולם ומול הרשויות.

עלויות ותשואה נטו ואפשרות המימוש

בשיחה עם נציגי החברה הבהירו את הסוגיה לא רק מהי השכירות אלא מהן העלויות הנוספות הכרוכות בחברת הניהול והאם ישנן עוד עלויות דרשו כי כל הנתונים יופיעו בחוזה.
בגלל היציבות של שוק הנדל"ן בגרמניה ובברלין בפרט ישנה אפשרות למימון העסקה בדקו זאת מול נציגי החברות.


אין כמו מראה עיניים נסיעה לראות את הנכס

אני ממליץ באופן תמידי כי אין כמו מראה עיניים, בתור אדם שטייל רבות בברלין פעמים רבות ואכן היא עיר יפיפייה אני מבקש מלקוחותיי סעו לראות, תראו את הנכס תתרשמו נציגי החברה ילוו אותכם ויסקרו בפניכם את כל הנתונים.


כמה מילות סיכום וסרטון המכיל עובדות חשובות על ברלין והפוטנציאל הטמון בה

פעמים רבות נשאלתי על השקעות בחו"ל באופן ספציפי מניסיוני ראיתי כי השקעה בחברה רצינית ומקצועית תניב תשואה יציבה וגבוהה ביחס להשקעות אחרות ואלטרנטיבות אחרות ראיתי השקעות בצרפת בפריז שהצליחו באופן ניכר, ראיתי השקעות בברלין שמצליחות, וראיתי השקעות במזרח אירופה שנכשלו.

כל מקרה לגופו, שווה לבדוק את האלטרנטיבה הזו גם אם לא נחליט להשקיע בטוח נלמד משהו.

 

השקעות הנדל"ן הנוכחיות הן בנדל"ן מסחרי במספר פרוייקטים ברחבי גרמניה אך לא בברלין וזאת בשל התשואות הנוכחיות בברלין שאינן אטרקטיביות.

 
שלח פניה שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:
פרטים:
הודעתך נשלחה בהצלחה
מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
כל מה שחובה לדעת כשקונים דירה, מוכרים דירה ומשקיעים בנדל"ן
קבוצת נדל״ן דיל