קניית דירה - נדלן בישראל

 

באתר זה תוכלו אפרוס בפניכם את הסודות שחובה לדעת שקונים דירה , כל מה שחובה לדעת על מנת לעשות את קניית הדירה בצורה הבטוחה ביותר והנכונה ביותר.

מאמר זה הוא חלק  מסדרת פרקים שיובילו אותכם לקניית דירה בצורה הבטוחה ביותר במינימום תקלות ובצורה האופטימלית התחילו פה - קניית דירה

במאמר זה אסקור את הנושאים הבאים :

  • משמעות קנית דירה מבחינה כספית
  • השוואה בין קניית והשכרת דירה
  • מהם הפרמטרים במדינת ישראל המשפיעים על ההחלטה.


אין אני רואה טעם להתחיל לפרט על ההיסטוריה של הנדלן בישראל ועל המגמות שנוצרו מכיוון שאני רואה באתר זה מדריך פרקטי והוא אינו מיועד לאנשים שעיסוקם המרכזי הוא נדל"ן שאכן זקוקים להבנה במגמות נדל"ן , מחירים היסטורים , כוחות שוק,השפעות ממשל, הפשרת קרקעות כמדיניות ממשלה וכדומה ולכן אמנע מלתת סקירה כזאת למרות שבשיחה אישית אשמח .

הנדל"ן בישראל הינו דינמי ביותר וכאשר הוא נבחן לאורך שנים הוא מבחינה כלכלית אחד מאפיקי ההשקעה הטובים ביותר מאחר והיסטורית ולאורך זמן מחירי הנדל"ן נמצאים בעליה.

בנוסף לכך נדל"ן הוא אינו "עיסקי אוויר" כגון העיסוק במניות או טרנדים נוספים כמו השקעות בהי טק בשנות ה 2000 עד התפוצצות הבועה.

נכס נדלני הוא מוחשי, ערכו נשמר למעט מיקרים חריגים וברוב המיקרים אף עולה בנוסף לכך באופן פרטני למדינת ישראל היצע הקרקעות הינו נמוך בגלל גודלה של המדינה ובגלל המבנה הפיסי שבו יושבת רוב האוכלוסיה חדרה - גדרה ניתן לצפות כי מחירי הנדל"ן אכן ישמרו .

ואכן והיסטורית הוכח שעלו, כמו כן נכס נדלני הינו נכס סחיר ולכן תמיד נוכל לממש אותו, יתרון נוסף וחשוב עד מאוד הוא הנושא המימוני את הלוואה הטובה ביותר שנוכל לקחת היום ואת המינוף הגבוה ביותר נוכל לקחת על נכס נדלני בעזרת המשכנתא וכך גם אם ברשותנו רק 40 אחוז מהסכום ואף פחות נוכל לקנות נכס נדלני - דירה במקרה שלנו.

אין אני מתכוון להרחיב על נושא שעולה לעיתים קרובות לשכור מול לקנות - אני מאמין שאף אם מבחינה מתמטית השכרה הינה משתלמת יותר אם נחשב בפועל את עליית הערך של נכסים נדלנים ואת האופי האנושי שכאשר יש כסף בחשבון מוצאים אותו על טיסות לחו"ל, ביגוד ורמת חיים גבוה יותר , לעומת התחייבות משכנתא שלמעשה גורמת לכך שהתקציב שנשמר לדיור אכן הולך לשם ובסופו של תהליך בידינו נכס עצום נקי מכל התחיבות , כמו שטענתי קודם אני אדם פרקטי.

חייבים להחריג באופן  חד משמעי את ההחלטה האם לקנות דירה או לשכור דירה באופן חד משמעי בהון העצמי העומד לרשותנו, כיום ניתן לקחת מימון בנקאי בעזרת חברות כמו  E.M.I ולהגיע לאחוזי מימון ניכרים, אך עליה וקוץ בה.

כאשר ניקח משכנתא עם מימון בנקאי שגדול מ40 אחוז מההון העומד לרשותנו ונפרוס את המשכנתא בפריסה ארוכת טווח על מנת להוריד את ההחזר החודשי נשלם מחיר עצום שיעלה על לעיתים על סכום המשנתא המקורי שלקחנו ויכפיל אותו.

לכן לעיתים רצוי לצבור הון עצמי או לחילופין לקנות דירה קטנה יותר או באיזור זול יותר, נושא המשכנתאות הינו נושא מורכב ביותר ומהווה שיקול עצום בשאלה האם לקנות או לשכור בטווח הקצר , ישנם כיום יועצי משכנתא אוביקטיבים שיוכלו לשקלל את נתוני הדירה בה אותה הינו מעונינים לקנות ולהצליב אותם עם ההון העומד לרשותנו, זכרו כי יועצי המשכנתאות של הבנקים אינם אוביקטיבים והם מתוגמלים פר מכירה.

 

זכרו כי ידע שווה כוח , בעזרת אתר זה תוכלו לבצע את קניית הדירה בצורה הבטוחה ביותר במינימום התקלות האפשרי , כל מה שחובה לדעת שקונים דירה .

לחצו פה לתחילת המדריך - קניית דירה

מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
כל מה שחובה לדעת כשקונים דירה, מוכרים דירה ומשקיעים בנדל"ן
קבוצת נדל״ן דיל