תהליך בקניית דירה

תהליך קניית דירה ותהליך רכישת דירה  בשמו האחר הנו תהליך ארוך סבוך ופתלתל , הדירה אשר ברשותנו היא למעשה הרכוש היקר לנו ביותר בדרך כלל ובתהליך זה עלינו לשכלל משתנים רבים  כמו מחיר, מיקום , יכולת כלכלית שלנו, משכנתא, שימוש באנשי מקצוע כגון מתווכים, שמאים, עורכי דין , מיסוי ועוד תת תהליכים שונים ורבים.

מטרתי באתר זה היא להוביל אותכם לקניית דירה בצורה המיטבית ביותר על ידי הכנסת סדר ומידע מסודר ומפושט, והן לעזור לכם לחסוך כסף על ידי שיתופי פעולה שיצרתי.

בסיום קריאת מדריך זה תוכלו לבצאת את תהליך קניית הדירה בצורה הטובה ביותר והנכונה ביותר במינימום טעויות ובצורה שתמנע מאיתנו הונאות ותקלות, זכרו כל בכל תהליך ידע שווה כוח !.

אסכם את תהליך רכישת הדירה ותהליך קניית הדירה בראשי פרקים ובהמשך אפנה אותכם לתחילת המדריך על מנת שתוכלו לקרוא ולהבין לעומק את הנושא.
 

שלב 1 - הגדרת הנכס המתאים לנו , מגוון הדירות והאופציות הינו עצום עלינו להתמקד ולהבין את הנכס המתאים לנו ביותר בהתאם לקצב גדילת המשפחה , והשלבים בחייינו.

שלב 2 - החיפוש , איך מחפשים דירה , איך מוצאים דירה, איך ובמי להעזר בחיפושים , אלו אמצעים עומדים לראשותנו ואיך להשתמש בהם בצורה האופטימלית.

שלב 3 - מימון קניית דירה המשכנתא, בשלב זה אלמד אותכם את רזי המשכנתא ואתן לכם כלים רבים ושיתופי פעולה רבים שיצרתי על מנת שתוכלו לקבל את המשכנתא הטובה ביותר עם הריביות הטובות ביותר.

שלב 4 - בדיקות, לאחר שאיתרנו מספר נכסים עלינו לבצע מספר בדירות בקניית דירה מקבלן והן בקניית דירה יד שניה, אפרט אלו בדיקות חובה עלינו לעשות ואיך להימנע מתקלות והונאות.

שלב 5 - מיסוי, אלו מיסים נשלם , איך, מה וכל מה שחשוב לדעת על מיסוי בקניית דירה.

שלב 6 - התהליך המשפטי, מהו התהליך המשפטי בקניית דירה , מה קורה בתהליך זה ואיך לפקח על תהליך זה על מנת שיתבצע בצורה האופטימלית.

שלב 7 - המשא ומתן , משא ומתן בקניית דירה הינו תהליך סבוך שבו עלינו להבין את מידת הלחץ של המוכר אם זה קבלן או אם זה מוכר יד שניה , מה החוזקות שלו ומה הן החולשות , ובצורה זו נבצע תמחור מול מספר דירות עד להשגת הנכס האופטימלי במחיר האופטימלי.

 

את כל הפרוט והידע שווה זהב הזה תוכלו למצוא במדריך שכתבתי, התחילו כאן - תהליך קניית דירה

מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
כל מה שחובה לדעת כשקונים דירה, מוכרים דירה ומשקיעים בנדל"ן
קבוצת נדל״ן דיל