תורת ההשקעות - איך להשקיע בצורה הנכונה והטובה ביותר את כספכם ולהשיג את התשואות הגבוהות ביותר בשוק.

מה תבינו אחרי קריאה של דף זה
 

  • מהי תורת ההשקעות - מה חובה לדעת לפני שמתחילים בכלל להשקיע.
  • איך לגרום לכסף שלכם לעבוד עבורכם.
  • למה כסף שיושב בחשבון העו"ש או בפקדונות למעשה מאבד מערכו לעיתים.
  • הבעייתיות בהשקעות נדל"ן נכון לזמן זה.
  • פיזור נכון של הכסף הזמין למטרת השקעה - איך נעשה נעשה את הפיזור הנכון ביותר עבורנו.
  • אפיקים נוספים להשקעה ולמה כדאי להבין במספר רב של אפיקי השקעה אפשריים.
  • איך לקבל תשואה מיטבית על כספנו.
     


אז איך לתת לכסף שלכם לעבוד עבורכם?

הכסף הפנוי שנמצא בחשבון שלכם הוא משאב שיכול לעבוד עבורכם כאשר הוא מושקע בצורה הנכונה על פי תורת ההשקעות וזאת על ידי יצירת הכנסה פסיבית יפה ונכונה, כאשר הכסף שוכב בבנק בחשבון העו"ש או בפיקדונות לעיתים אם נעשה חישוב שנתי הכסף מאבד מערכו עקב עמלות הבנקים והריביות הנמוכות במיוחד כאשר הכסף אינו צמוד מדד!

ישנם אלטרנטיבות ראויות שחובה עלינו לשקול ולהבין אותם, ואת זה תלמדו בדף זה.


סקירת המצב נכון לעכשיו בשוק הנדל"ן

נכון לכתיבת שורות אלו שוק הנדל"ן עובר כמה מהפכות שמטרתם היא חד משמעית והיא אחת מהנקודות החשובות ביותר לממשלה  הורדת מחירי הנדל"ן, והורדת אחוז הדירות שנקנות למטרת השקעה והגדלת  אחוז קוני הדירות למטרת מגורים.

האם המהלך הממשלתי להורדת מחירי הנדל"ן יצליח?  מניסיוני לבסוף כאשר הממשלה מחליטה על מהלך הוא אכן קורה ואכן מצליח זה פשוט לוקח זמן רב.

איך החלטת הממשלה תשפיע על השוק?

ברור מאליו שהורדת האטרקטיביות לקניית דירה להשקעה שתתבטא ברמות מיסוי גבוהות יותר לדירות להשקעה, החמרת תנאי המימון למשקיעים ועוד.

בנוסף לכך כאשר ירדו מחירי הנדל"ן הפגיעה הרבה ביותר תהיה בציבור המשקיעים שנכסיהם יאבדו מערכם ביחס לעלויות המימון שהשקעו בקניית הנכס. משתנה  קריטי נוסף שאותו יש לתחשב הוא העלויות העצומות של דירה כיום ביחס לשכר הדירה שחקו לחלוטין את התשואה למשקיעים.

מה חובה עלינו להבין מהמידע הזה

כמשקיעים עלינו להבין שלכל סוג של השקעה יש את התזמון הנכון להיכנס לשוק  בהתאם להזדמנויות, בשלב זה שוק הנדל"ן בישראל אינו אלטרנטיבה טובה למעט עסקאות קצה שאכן קיימות אבל קשה מאוד לאתר אותם למשקיע הבודד.

איזה אלטרנטיבות קיימות כיום?

למזלנו עולם ההשקעות הוא רחב וישנם מספר עצום של אלטרנטיביות ובנוסף לכך כמשקיעים ככול שנגדיל את הבנתנו  במספר רב ככול האפשר של אלטרנטיבות כך למעשה באופן משמעותי נוכל להגיע להחלטות הנכונות ביותר עבורנו ולא לפזר את כל הביצים בסל אחד, בדף זה אסקור כמה סוגי השקעות.


למי השקעות בדף זה מיועדות ואיך זה מתקשר לתורת ההשקעות

תורת ההשקעות למעשה מדברת על הדרך הנכונה לנהל את כספנו המיועד להשקעה כלומר את הכסף הפנוי שלנו שיושב בחשבון העו"ש ופנוי להשקעות מסוגים שונים, לחלקנו הגדול קיימים סכומים בסך עשרות או מאות אלפי שקלים שיושבים בבפק"מ  או בעו"ש ולמעשה עם הריביות שקיימות במשק היום לא רק שערך הכסף לא נשמר אלא לפעמים נשחק!  תורת ההשקעות מדברת על ניהול כסף זה.

למי השקעות אלו מדברות?

זוג צעיר שחוסך כספים לדירה או כל מי שרוב הכנסתו הפנויה הולכת לצריכה עצמית חד משמעית צריך לשים את החלק הניכר של כספו למעלה מ 80 אחוז בפיקדון צמוד מדד,  או בפיקדונות מק"מ  תלוי בתנאי האינפלציה בשוק ובכך להנות מריבית אפסית אבל שמירה על ערך הכסף ולכן חד משמעית אמליץ לכל סוגים אלו של אנשים לא לבצע שום השקעה בחלק הארי של כספם אלא באחוזים בודדים.

ההשקעות שאני ממליץ עליהם מיועדות לאלו מאיתנו שיש ברשותם דירה ויש בידיהם כסף פנוי והצריכה העצמית החודשית שלהם קטנה מרמת ההכנסות שלהם כך שנוצר פער אותו הם חוסכים מידי חודש וכסף זה למעשה מצטבר בעו"ש.


תורת ההשקעות - איך מנהלים תיק השקעות בצורה חכמה על פי תורת ההשקעות?

אסור לשים את כל הביצים בסל אחד באופן חד משמעי על מנת לפזר סיכונים וגם שוק הנדל"ן ידע משברים, גם שוק ההון ידע משברים, וגם השקעה בזהב ובכל תעודת סל ידעה עלויות וירידות ולכן חובה עלינו לנהל את הכסף הפנוי שלנו בצורה חכמה.

האחוזים עליהם אני נותן כאן אינם מתכון קבוע וזאת מכיוון שיש אלו מאיתנו שיכולים לסכן יותר את כספם וזאת משום שסך ההכנסות שלהם גדול ויציב מסך ההוצאות שלהם ולכן שווה להם "לסכן" יותר את כספם ובכך למעשה להגיע לבסיס המשוואה - "כגודל הסיכון כך באופן ישיר עולה הרווח",  ולכן האחוזים כאן והחלוקה ניתנים לשינוי על מהבסיס הכתוב.כספים ברמת סיכון נמוכה מאוד 70 אחוז מההון הפנוי - תשואה ממוצעת עד 3 אחוז.

כספים אלו ישבו באפיקים להשקעה שהנם חסרי סיכון לחלוטין וישנם כאלו.

מק"מ - מלווה קצר מועד בוא ניתן להוציא תשואות נמוכות אבל יציבות תוכלו להתייעץ עם נציג הבנק שלכם שיסביר לכם על אפיק זה שהבנקים לא אוהבים להציג אותו ללקוחות משום שהם מעדיפים שנשים את כספנו בפיקדונות הבנקים, אך ראוי להבין כי כלי זה חשוף לשינויים באינפלציה אך כלכלנים בכירים אינם צופים שינויים כאלה בטווח זמן של שנה  וזה טווח ההשקעה במוצר זה.

פיקדונות הבנקים - ניתן לשים את הכסף בפיקדונות הבנקים, אך כיום מלבד השמירה על ערך הכסף התשואה היא אפסית בשל הריביות הנמוכות במשק.

נדל"ן - כן נדל"ן היה במשך תקופה ארוכה האלטרנטיבה האהובה עלי ביותר ואכן היא היתה חסרת סיכון מבחינתי ולכן באתר זה הקדשתי את כל המשאבים איך להגיע לתשואה יציבה גבוהה וחסרת סיכון ואף להנות מהשבחה עתידית גבוהה אך נכון למצב היום בשוק הנדל"ן המספרים האלו אינם קיימים ברוב העסקאות כיום בשל הזינו במחירי הנדל"ן.

אני רוצה להעיר בנושא זה שישנם אזורים בארץ שלהערכתי בטווח זמן של 10 - 15 שנה אכן ישתנה המצב בהם והם יהנו מהשבחה אך מקומות אלו כיום לא מתאימים לכל אחד וזאת בגלל איכות שוכרי הדירה שהנם לא פשוטים אזורים אלו הם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב, העיר התחתית בחיפה וישנם עוד שכונות לא פשוטות בערים שונות שהתוכניות המתאר מדברות על שיקומם.כספים ברמת סיכון בינונית 20 אחוז מההון הפנוי - התשואה באפיק זה יכולה להגיע אף ל 10  אחוז ואף יותר אם נתחשב את ההשבחה.

קרנות השקעות בנדל"ן

קרנות אלו עוסקות  אך ורק בנדל"ן והם חושפות אותכם למגוון השקעות קבוצת משקיעים ולכן הם יכולים לממש פרויקטים שהמשקיע הבודד אינו יכול לבצע הפניה לקרן השקעה מסוג זה  תוכלו למצוא כאן : השקעה בקרנות נדל"ן ודירות למטרת השקעה,   

תעודות סל שונות והשקעות בשוק ההון  כגון אג"ח ומניות - במשך תוכלו למצוא מגוון השקעות מסוג זה ולבחון אותם באופן פרטני וללמוד עליהם ואיך להשקיע בהם בצורה המיטבית.

אני ממליץ לבחון השקעות מסוג זה גם אם לצורך הלימוד ולא לצורך ההשקעה בפועל, כאשר תרשמו את פרטיכם תוכלו לקבל מידע רב ערך ללא כל התחייבות מצדכם.כספים ברמת סיכון גבוהה 10 אחוז מההון הפנוי - תשואה גבוה מהמקובל באופן ניכר


מגרשים לפני הפשרה - השקעה זו הנה לטווח זמן ארוך ובעלת סיכון גבוה אך אם זאת יש לבדוק גם אפיק זה גם אם לצורך הרחבת הידע - תוכלו להבין יותר על תחום זה כאן - מגרשים לפני הפשרה.

השקעה במסחר אוטומטי, שוק הנגזרים, מסחר באופציות  ועוד אני ממליץ לבחון השקעות מסוג זה גם אם לצורך הלימוד ולא לצורך ההשקעה בפועל, כאשר תרשמו את פרטיכם תוכלו לקבל מידע רב ערך ללא כל התחייבות מצדכם.

למה בכלל  כדאי לשים את כספנו ברמת סיכון גבוהה וכמה בכלל לשים?

כגודל הסיכון גודל הרווח זה חוק שקיים תמיד, השקעות מסוג יכולות לשנות מקצה לקצה את כל התשואה של תיק ההשקעות שלכם ובאופן ניכר אך לעולם אל תסכנו יותר מ 10 אחוז מההון הפנוי על אפיק זה.

בנוסף למשקיעים מסויימים אני ממליץ לעיתים לא לשים את כספם באפיק זה או לחילופיין לשים סכומים קטנים מאוד ולא משמעותיים אבל מנת לבדוק וללמוד אפיק זה ולהבין את התוצאות ומשם להמשיך.


כספים ברמת סיכון גבוהה מאוד עד 3 אחוז מההון הפנוי בשלב ראשון

בסוג זה של השקעות צריך לשים דגשים רבים התשואה האפשרית היא אכן עצומה ביחס לכל תשואה אחרת המקובלת בשוק אך אם זאת חד משמעית ראוי לבדוק את האפשרויות הללו בסכומים קטנים ובשלב ראשון אמליץ רק לשמוע על האפשרויות לפני שנכנסים לתחום זה.

בתחום זה נכנסים בדרך כלל מסחר אוטמטי (אלגוריתם), מסחר במט"ח, מסחר בסחורות וכדומה, אפיק זה נחשב ספקולטיבי ולכן רמת הסיכון בו נחשבת בתורת ההשקעות לגבוהה ביותר, אך ראוי ללמוד ולהבין במה דברים אמורים אם רק להגדלת הידע שלנו באפשרויות ההשקעה השונות, וכמובן שכל ההצעות הנן ללא כל מחוייבות או תשלום.

מסחר אלגוריתי במכשירים פיננסים מאופיין בתנודתיות ולכן  נחשב לאפיק השקעה בדרגת סיכון גבוהה וחשוב להבין כי אין בנתונים שיוצגו לכם להבטיח תשואה או הצלחה עתידית ולכן חשוב מאוד לקרוא את הצהרת גילוי הסיכון במלואה לפני התקשרות עם החברה והשקעה בפועל.

האם כדאי להיכנס לתחום זה? 

ראוי לבדוק כל אחת מהאופציות וללמוד אותם וזאת על מנת להרחיב את הידע שלנו בסוגי ההשקעות השונות הקיימות, ואם החלטתם להיכנס חד משמעית אני ממליץ בסכומים קטנים בלבד בתחילת הדרך ולא יותר מ 3 אחוז מסך הכול תיק ההשקעות שלכם וגם לאחר שתראו תוצאות יפות לעולם לא יותר מ 10 אחוז מסל ההשקעות שלכם! זהו כלל ברזל!


למה כדאי להבין את עולם ההשקעות ככול האפשר ולהבין במספר רב של השקעות

ידע הוא כוח!

ובמקרה שלנו ככול שנבין יותר על עולם ההשקעות לסוגיו השונים נוכל לבחור את ההשקעה הנכונה לנו ביותר והטובה ביותר לנו ולפזר בצורה המיטבית את סל ההשקעות שלנו בדיוק על פי תורת ההשקעות.

בניה נכונה של סך ההשקעות שלנו תוביל לתשואה גבוהה בהרבה מהמקובל בשוק ויצרת של עודף ניכר לתשואה האפשרית באפיקים המוצעים לנו כיום בבנקים בריביות האפסיות שקיימות כיום.מלאו את פרטיכם וקבלו מידע רב ערך מהחברות המובילות בישראל על סוגי ההשקעה השונים על מנת שתוכלו לייצר את סל ההשקעות הנכון ביותר עבורכם ללא שום התחייבות מצדכם,  תנו לכסף שלכם לעבוד עבורכם.

- פרטיכם מאובטחים ונשלחים לחברות אותם בחרתם בלבד ולא יעשה בהם שום שימוש למעט זה.

- כל ההצעות והמידע שתקבלו הנו ללא שום מחוייבות או עלות מצדכם.


מאחר וכל האופציות בדף זה הינן ללא כל תשלום או התחייבות מצדכם אני ממליץ לכם למלא את כל השדות ולקבל מידע רב ערך ללא כל התחייבות מצדכם ולהגדיל את הבנתכם באפשרויות ההשקעה הקיימות היום, ידע הוא הכוח לעשות את ההחלטות הנכונות, אך זיכרו לפעול לפי כללי הברזל של תורת ההשקעות.

לחצו כאן למגוון השקעות אטרקטיביות בנדל
"ן

מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
כל מה שחובה לדעת כשקונים דירה, מוכרים דירה ומשקיעים בנדל"ן
קבוצת נדל״ן דיל