תמא 38

תמא 38

תמ"א 38 - חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, חשיבותה, ואיך לעשות זאת בצורה הטובה והנכונה ביותר.


 קניית דירה | מכירת דירה | השקעה בנדלן


במאמר זה אסביר על הנושאים הבאים :

  • מהי תמא 38
  • מה חשיבות תמא 38
  • יעוץ בחינם וללא התחייבות ממומחה בתחום תמא 38 
  • שאלות ותשובות בנושא תמ"א 38


מהי תמא 38  ומה חשיבותה

המושג  תמ"א 38 או בשמה המלא תוכנית מתאר ארצית מספר 38 עולה לאחרונה יותר ויותר  בשיחות עם לקוחותי,חברי, ואנשי מקצוע והן בכל אמצעי המדיה, בעלי דירות רבים, קבלנים, יזמים, ועוד מדברים ומשוחחים על התועלת הכספית האפשרית, כמה אפשר להרוויח?, כמה ישאר לי אחרי החיזוק, בכמה יגדל שטח דירתי?.

נראה כי המטרה החשובה באמת נשכחה - ישראל יושבת באזור בו צפויה רעידת אדמה עצומה ולפי הסטסטיקה רעידת אדמה כזו צפויה בשנים הקרובות, מבנים שנבנו לפני 1980 נמצאים בבעיה חמורה !!!, וכאשר רעידת אדמה תתרחש עשרות ומאות אלפי ישראלים יאבדו את חייהם, מטרת תמ"א 38 היא להגן על חייכם ואילו הרווח הכספי הינו משני לחלוטיין.

בכל ישיבה אשר בה היתי נוכח ראיתי שוב ושוב איך המטרה האמיתית מפוספסת וועד הדיירים והדיירים עצמם אינם מבינים את הסיכון העצום בו הם נמצאים.

קבלת יעוץ חינם וללא התחייבות בנושא תמא 38

אני בשיתוף מהנדסי ויועצי תמ"א 38 נבצע סקירה בחינם וללא התחייבות בבנין בו אתם גרים וניתן לכם חוות דעת מקצועית, יעילה לגבי כל הפרמרטרים הנוגעים לנושא. 

לחצו על  'צור קשר' ואצור עימכם קשר.


שאלות ותשובות בנושא תמא 38

מיהם הבניינים אליהם חלה תמא 38

תמ"א 38 מאפשרת לבנינים  שההיתר לבנייתם ניתן לפני 1.1.1980 , בנינים שנבנו אחר תקופה זו אינם רלוונטים לתמא.לכמה דיירים אנו זקוקים על מנת להגיע להסכמה בנושא תמא 38?

כדי לבצע תמ"א 38 דרוש להשיג רוב של 66% מהדיירים. מהן הזכויות שמאפשרת תוכנית תמ"א 38?

ניתן להוסיף לבניין יחידות דיור באחת הדרכים הנ"ל: א'- הוספת קומה בשטח המבנה. ב'- סגירת קומת עמודים. ג'- הוספת אגף. ניתן גם להרחיב דירות קיימות בשטח של עד 25 מ"ר.


מה בעצם הדיירים מקבלים כאשר מבוצעת תמא 38 ?

בסיום התהליך נקבל בניין מחוזק כנגד רעידת אדמה, בניית מעלית, שיפוץ חזיתות ושיפוץ הבניין, כל אלה כמובן מגדילים את ערך הדירות בבניין, וכמובן המטרה העקרית חיזוקו נגד רעידת אדמה.


האם אנו הדיירים יכולים לבצע את הנושא לבדנו?

התשובה לשאלה זו היא כן, אך השאלה הנשאלת אחרי זה היא , האם הייתם רוצים להתעסק עם הביוקרטיה הרבה?, האם ביצעם חיזוק בניין בעבר?, האם היתם רוצים להתעסק עם קבלנים ואנשים מקצוע נוספים, והאם יש לכם את הנסיון לכך.

יזם וחברה המומחית לתמ"א 38 מנוסים בתהליך, יש בידם את בעלי המקצוע המומחים בנושא, הם מבינים את התהליכים הביוקרטיים והדיירים מקבלים את כל יתרונות אלו מבלי וללא כל הוצאה כספית מיצדם וזו התשובה לכך.

מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
כל מה שחובה לדעת כשקונים דירה, מוכרים דירה ומשקיעים בנדל"ן
קבוצת נדל״ן דיל