חיפוש דירה

באתר זה תוכלו למצוא ולהבין את הסודות הקטנים והחשובים ביותר שיובילו אותכם לקניית הדירה בצורה הבטוחה ביותר והנכונה ביותר.

בפרק זה אסביר את הנקודות הבאות :

  • איך למצוא ולאתר את הדירה הנכונה ביותר עבורכם.
  • אלו אמצעי פרסום ישנם ואיך נשתמש בכל אחד מהם.
  • איך לייעל ולקצר את תהליך החיפוש.
  • ועוד נקודות שחובה לדעת שקונים דירה.


לחצו כאן לחיפוש דירה יעיל מהיר ונוח וגישה למאגרי הנדל"ן הגדולים בארץ


תהליך החיפוש

חיפוש דירה הוא תהליך מתיש וארוך אך ככול שנשקיע זמן רב יותר בתהליך הלימוד וחיפוש הדירה כך יגדל הסיכוי לעשות עסקה טובה יותר ומתאימה יותר לצרכינו.

אנו חייבים להבין כי על אף שאנו עובדים במשרה מלאה, חוזרים עייפים מהעבודה, מטפלים בילדים, אנחנו חייבים להקדיש לשלב חיפוש הדירה את מלוא הזמן, לשוטט באזורים הרלוונטיים, לקרוא את המודעות במקומונים ובעיתונות הארצית, לחפש באתרי האינטרנט העוסקים בתחום, לקבל מידע מהמתווכים באזור ולעבור מנכס לנכס.

ניתן לקצר את תהליך החיפוש באופן משמעותי על ידי שימוש במתווכים (ארחיב על צורת העבודה הנכונה מולם בהמשך) . לעתים אנו שוכחים כי זמן שווה כסף ובמידה ומתווך הדירות איתו נעבוד הוא מקצועי ויעיל , יחסך מאיתנו זמן רב הן בתהליך חיפוש דירה והן בתהליך ביצוע העסקה.

אך אם זאת אני מדגיש כי חשוב ואף קריטי כי נקדיש זמן בעצמנו ללימוד לנושא החיפוש על מנת שנוכל להבין ולקבל את המיומנות הנדל"ניות שתאפשר לנו להבין האם הדירה מתומחרת באופן ראוי והיכן היא ממוקמת ביחס למחירי השוק באזור.

כאשר אנחנו קונים מכונית, מקרר, מחשב אנחנו משווים מחירים, מתייעצים, בודקים, קוראים ביקורות על מנת לחפש את המוצר הטובה ביותר והמתאים ביותר עבורנו שיתן את התמורה הטובה ביותר למחיר.

קניית דירה דומה מאוד בתהליך אך בהבדל אחד גדול בקניית דירה הטעות יכולה לעלות לנו עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים ולכן יש לקחת את תהליך חיפוש דירה ולימוד השטח בצורה הרצינית ביותר ולהשקיע את משאב הזמן הנדרש.

 לצערי נתקלתי בקונים מסוימים שהשקיעו יותר זמן בקניית מכונית יד שניה הבנת הדקויות בין הדגמים השונים מאשר על קניית דירה, זוג אחד כזה מצא את עצמו בדירה אותה הוא רכש אך כאשר הגיעה שעת הערב הם הבינו כי הגן הציבורי הצמוד אליהם מאכלס את בני הנוער של שכונה "בעייתית" קרובה מסתבר שכאשר הם ראו את הדירה פעמיים לפני שרכשו אותה זה תמיד היה בשעת צהריים מיותר לציין שכבר היה מאוחר מידי להתחרט, השקיעו את הזמן והרצינות בנושא זה והתוצאה תשתלם!.

בשל חשיבות ומורכבות הנושא חילקתי אותו לשני תתי נושאים :

חיפוש דירה השלב הראשון - הגדרת הנכס המבוקש או מה בעצם אנחנו צריכים


בשלב זה נבין איזו דירה אנחנו מחפשים, לאיזו דירה אנחנו זקוקים ומהם הנקודות החשובות בהגדרת החיפוש, ככול שנבין יותר לאלו צרכים אנו זקוקים , מה בדיוק עלינו לחפש כך תהליך החיפוש יהיה ממוקד ויביא לתוצאות טובות יותר.

נתקלתי לעיתים בקונים אשר אינם ממוקדים על מה בדיוק הם מחפשים אלא באיזו תמונה כללית.

כאשר אין בידנו את התשובה מה בדיוק אנו מחפשים חל תהליך של התבזרות שמוביל לבזבוז זמן ואנרגיות כך שלבסוף עומדים מולם מספר נכסים רב באזורים רבים וכל תהליך קבלת ההחלטה אינו ממוקד ומוביל לתוצאות לא רצויות , מלבד זאת לעתים בקניית דירה רצוי לנצל מומנטום של עסקה.

מיקוד יוביל באופן חד משמעי להחלטות נכונות, קריטי שנשקיע את זמננו בצורה ממוקדת וכך נגיע לתוצאות טובות יותר בתהליך חיפוש דירה ולא נגיע לשלב קניית הדירה עם "הלשון בחוץ" או בלוח זמנים צפוף, דבר שיוביל להחלטות פחות טובות ופחות נכונות.


חיפוש דירה השלב השני - איך מחפשים ומוצאים


בשלב זה נבין אלו אמצעי חיפוש עומדים לרשותנו, איך להשתמש בכל אחד מאמצעי החיפוש בצורה מיטבית, ואיך לאתר את הדירה הטובה ביותר עבורנו.

בשלב החיפוש ניתקל בעשרות דירות בצורות פרסום שונות, במאמר זה אלמד אותכם מהם אמצעי הפרסום הקיימים, מהם היתרונות והחסרונות של כל אחד מהאמצעי הפרסום,

איך להתמודד עם ההיצף הקיים באינטרנט, ואיך למקד את תוצאות החיפוש בדירות שאכן יובילו אותנו לדירות הנכונות לנו.

איך לעבוד עם מתווכים, איך לזהות מתווך אמין טוב ומקצועי ועוד נושאים החשובים לאיתור הדירה הנכונה לנו ביותר.

אני שב מדגיש בפני לקוחותיי כי לתהליך חיפוש הדירה חשיבות קריטית על מנת שכאשר נבצע את העסקה הפיננסית הגדולה ביותר בחיינו נסיים אותה בתחושה שאכן עשינו את העסקה הנכונה והטובה ואכן כך יהיה.

זכרו כי ידע שווה כוח , בעזרת אתר זה תוכלו לבצע את קניית הדירה בצורה הבטוחה ביותר במינימום התקלות האפשרי , כל מה שחובה לדעת שקונים דירה .

לחצו פה לתחילת המדריך - קניית דירה

מנהל מקרקעי ישראל
לשכת שמאי מקרקעין בישראל
התאחדות הקבלנים
משרד הבינוי והשיכון
Ministry of Industry
משרד האוצר
כל מה שחובה לדעת כשקונים דירה, מוכרים דירה ומשקיעים בנדל"ן
קבוצת נדל״ן דיל